Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /wyklady.edu.pl/config.php on line 5
wyklady.edu.pl
prof. dr hab. Jan Królikowski

Kierownik Warszawskiej Grupy CMS, Zakład Cząstek i Oddziaływań Fundamentalnych, Instytutu Fizyki Doświadczalnej im. Stefana Pieńkowskiego, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Członek  Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów; Członkowie Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów, Sekcja V - Nauk Matematycznych, Fizycznych, Chemicznych i Nauk o Ziemi.
Warszawska Grupa CMS składa się z fizyków, inżynierów i techników z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Bierze udział w rutynowych pracach związanych z działaniem CMS, np. poprzez pracę w centrum sterowania eksperymentem, znajdującym się w Cessy we Francji, oraz w analizach danych, włączając w to poszukiwania bozonu Higgsa w kanale rozpadu na dwa leptony tau oraz poszukiwania sygnałów fizyki poza Modelem Standardowym.